Yazdır

Hemşire Yardımcılığı

Hemşire Yardımcılığı bölümümüzde; toplumun her kesimindeki kişilerin beden, ruh ve sosyal bakımdan sağlıklarının bozulması halinde, modern tıbbın gerektirdiği bilgi ve becerilerle hasta bakım hizmetlerinin uygulanması, takip edilmesi, değerlendirilmesi ve sağlık eğitimi konularında eğitim verilmektedir.

Hemşire Yardımcılığı bölümümüzede modern eğitim yöntemleri ve uzman öğretmenlerimizle, güncel teknolojik araç gereçlerimizle öğrencilerimize 9. sınıftan başlamak üzere ortak derslerle birlikte hemişirelik dersleri teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir.

Hemşire Yardımcılığı bölümümüzden mezun oalan öğrencilerimiz; kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarında "Hemşire Yardımcısı" unvanı ile çalışabilmektedirler.

İstihdam alanları;

  • Sağlık Bakanlığına bağlı kamu ve özel yataklı / yataksız sağlık kurum ve kuruluşları
  • Başbakanlık Sosyal Yardım ve Çocuk Esirgeme Kurumuna bağlı yataklı/ yataksız sağlık kurum ve kuruluşları,
  • Yükseköğretime bağlı yataklı / yataksız sağlık kurum ve kuruluşlarıdır.

İş Bulma Olanakları

Şahin Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Hemşire Yardımcılığı Bölümü'nde eğitimlerini başarıyla tamamlamış öğrencilerimizin alanları ile ilgili rahatlıkla iş bulabilmektedirler.

var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-7721708-44']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/j-avascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();